Zabrał 15 kilogramów czekoladowych ciastek - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabrał 15 kilogramów czekoladowych ciastek

Data publikacji 06.03.2018

Za kradzież 15 kilogramów czekoladowych ciastek i groźby karalne odpowie 19-latek. Ubrudzonego czekoladą mężczyznę zauważył przypadkowy świadek i powiadomił dostawcę. Policjanci odzyskali 2 pudełka ciastek. Teraz amatorowi czekoladowych słodyczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczesnym rankiem do sklepu przy ulicy Promyka podjechał dostawca z towarem. Dostawca zajęty wypakowywaniem towaru nie zauważył mężczyzny, który wykorzystał moment, kiedy dostawca zanosił pierwsza partię towaru do sklepu i  z samochodu zabrał 3 opakowania czekoladowych ciastek. Dostawca dopiero po chwili zorientował się, że brakuje 15 kilogramów ciastek. Mężczyzna nie uciekł daleko, schował się za samochodem, gdzie konsumował skradziony towar. Przypadkowy świadek zwrócił uwagę na ubrudzonego czekoladą mężczyznę i powiadomił dostawcę. Dostawca udał się w kierunku wskazanym przez świadka, ale pod jego adresem zaczęły padać groźby. Mężczyzna wezwał policję.

Mundurowi z Żoliborza zatrzymali 19-letniego amatora ciastek. Kryminalni odzyskali 2 opakowania ciastek, których mężczyzna nie zdążył zjeść. Właściciel wycenił straty na kwotę ponad 500 złotych. 19-latek odpowie teraz za kradzież mienia i groźby karalne. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ek