Z promilami za kółkiem - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z promilami za kółkiem

Data publikacji 12.03.2018

Około 01.00 policjanci z Bielan uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy opla. Mężczyzna jechał ulicą Pułkową, gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie interwencji okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci z Bielan apelują aby zrezygnować nawet z jednego kieliszka jeśli mamy prowadzić pojazd.

Policjanci z Bielan około 01.000 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie.

Obywatel Ukrainy trafił do komendy przy ulicy Żeromskiego. Mężczyzna już usłyszał zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielan przypominają, że zawsze należy odczekać, zanim usiądzie się za kierownicą, po wypiciu alkoholu. Zależy to od bardzo wielu czynników np. od właściwości fizycznych i psychicznych danej osoby, rodzaju i ilości spożytego pokarmu.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, są tam również inni uczestnicy ruchu drogowego i od nas również zależy ich bezpieczeństwo.

ek