Dbamy o bezpieczeństwo przedszkolaków na Żoliborzu - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dbamy o bezpieczeństwo przedszkolaków na Żoliborzu

Data publikacji 06.04.2018

Kilka dni temu. w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom Żoliborza policjantka Wydziału Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KRP Warszawa V wraz z przedstawicielem Delegatury BBiZK w dzielnicy Żoliborz odwiedzili dzieci z przedszkola nr 130 na Żoliborzu. Tematem spotkania były bezpieczna droga z rodzicami i opiekunami do i z przedszkola.

Kolejne spotkanie policjantów z dziećmi już za nami. Tym razem gościliśmy w Przedszkolu nr 130 na warszawskim Żoliborzu.

Tematem pogadanki przeplatanej zabawą i humorem były bezpieczna droga z rodzicami i opiekunami do i z przedszkola. Policjanci tłumaczyli najmłodszym jak zachować się przechodząc przez ulicę i jak unikać sytuacji, które mogą zagrozić ich zdrowiu, a nawet życiu.

Policjanci tłumaczyli także dzieciom zasady działania sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych oraz jak ważne jest to, aby stosować się do określonych zasad podczas przechodzenia przez jednię.

Widać było zainteresowanie i radość dzieci z takiej właśnie formy zajęć, a ich aktywność w spotkaniu potwierdziła tylko potrzebę rozmowy z najmłodszymi na tak ważne dla nich tematy.  

W celu utrwalenia i uatrakcyjnienia przekazanej dzieciom wiedzy otrzymały one gadżety odblaskowe przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy oraz gadżety odblaskowe.

ek