Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego obywatela Ukrainy - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego obywatela Ukrainy

Data publikacji 09.04.2018

Tuż po północy policjanci z Bielan uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy audi. Mężczyzna jechał ulicą Łomiańską, gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie interwencji okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci z Bielan apelują aby zrezygnować nawet z jednego kieliszka jeśli mamy prowadzić pojazd.

Policjanci z Bielan tuż po północy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Obywatel Ukrainy trafił do komendy przy ulicy Żeromskiego. Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielan przypominają, że zawsze należy odczekać, zanim usiądzie się za kierownicą, po wypiciu alkoholu. Zależy to od bardzo wielu czynników np. od właściwości fizycznych i psychicznych danej osoby, rodzaju i ilości spożytego pokarmu.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, są tam również inni uczestnicy ruchu drogowego i od nas również zależy ich bezpieczeństwo.

ek