Spotkanie z mieszkańcami Osiedla Ruda - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z mieszkańcami Osiedla Ruda

Data publikacji 13.04.2018

Kilka dni temu w Szkole Podstawowej nr 53 przy ulicy Rudzkiej odbyło się spotkanie policjantów, burmistrzów oraz przedstawicieli Delegatury BBiZK w Dzielnicy Bielany z mieszkańcami Osiedla Ruda. Podczas spotkania omawiano zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa publicznego.

W spotkaniu, które odbyło się  kilka dni temu w Szkole Podstawowej nr 53 przy ulicy Rudzkiej uczestniczyli przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, na czele z zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Markiem Kolasińskim, burmistrzowie, funkcjonariusze V Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. W-wy oraz przedstawiciel Delegatury BBiZK w Dzielnicy Bielany

Podczas spotkania funkcjonariusze przekazali mieszkańcom informacje dotyczące wydarzeń odnotowanych w roku 2018 w rejonie osiedla i przedstawili sposoby postępowania w przypadku zaistnienia zagrożenia. Poruszona została również problematyka wyłudzeń pieniędzy na szkodę seniorów, metodą „na wnuczka" i " na policjanta CBŚP" oraz przedstawiono skuteczne metody obrony przed oszustami.

Uczestniczący w spotkaniu mieszkańcy przekazali funkcjonariuszom swoje zastrzeżenia co do stanu infrastruktury osiedla związanej z ich osobistym bezpieczeństwem. Wskazali również miejsca w których potrzebna jest interwencja służb. Indywidualne problemy zgłoszone zostały dzielnicowym obecnym na spotkaniu.

 

ek