Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 08.05.2018

Kryminalni z Bielan zatrzymali trzy osoby, które okradały budowy na terenie Warszawy i okolic. Dwóch mężczyzn i kobieta wpadli w ręce policjantów bezpośrednio po włamaniu do jednego z kontenerów budowlanych. Łupem sprawców padły elektronarzędzia. Funkcjonariusze odzyskali sprzęt o wartości około 50 tys. złotych. Po zatrzymaniu sprawcy usłyszeli zarzuty. Za włamania i kradzieże grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim okresie na terenach budów w Warszawie i okolicach dochodziło do włamań i kradzieży elektronarzędzi. Bielańscy kryminalni niezwłocznie przystąpili do działania. W wyniku podjętej pracy operacyjnej namierzyli osoby, które mogą być odpowiedzialne za włamania.

Działania policjantów zakończyły się sukcesem, zaskoczyli włamywaczy na gorącym uczynku. Sprawcy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także elektronarzędzia o wartości około 50 tys. złotych. W toku dalszych czynności 24-latkowi,31-latkowi i 21-letniej kobiecie przedstawiono łącznie 9 zarzutów kradzieży i włamań do kontenerów budowlanych. Sprawcy wyrządzili straty na kwotę około 100 tysięcy złotych.

Kobieta oraz 24-letni mężczyzna zostali objęci dozorem policyjnym. Całej trójce grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ks