Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki z Bielan na pikniku „Bezpieczne Przedszkole”

Data publikacji 09.05.2018

Impreza dla najmłodszych odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej przy ul. Staffa 21. Podczas pikniku dzieci dowiedziały się na czym polega praca policjanta oraz mogły zadawać mnóstwo pytań. Policjantki poprzez zabawę przypominały maluchom o zasadach bezpieczeństwa.

Przedszkole „Tajemniczy Ogród” oraz Szkoła Podstawowa nr 187 zorganizowały piknik pn. „Bezpieczny Przedszkolak”, na który zostały zaproszone policjantki z bielańskiej komendy. Spotkanie z dziećmi polegało na zaprezentowaniu pracy policjanta oraz przypomnieniu zasad bezpieczeństwa. Najmłodsi poznali mi. „tajniki„ pracy technika kryminalistycznego, który zbiera ślady na miejscu zdarzenia. Każdy maluch na pamiątkę otrzymał odcisk dłoni. W imprezie wziął także udział policjant z Komisariatu Rzecznego Policji, który opowiedział jak należy zachowywać się podczas wypoczynku nad wodą. 

Dzieci były bardzo zainteresowane, a żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi. Policjantki wytłumaczyły w jaki sposób bezpiecznie bawić się w domu i na podwórku, przypomniały również jak powiadamiać służby ratunkowe w sytuacji zagrożenia.

Piknik przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Policjantki otrzymały podziękowania od maluchów oraz zaproszenie na kolejny piknik w przyszłym roku.   

  

ks