Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – spotkanie policjantów z uczniami

Data publikacji 13.06.2018

W trosce o bezpieczeństwo podczas wakacji bielańscy policjanci w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się uczniami Szkoły Podstawowej nr 289 przy ulicy Broniewskiego . Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Wakacje już niedługo, dlatego funkcjonariusze profilaktyki z wydziału do spraw nieletnich w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 289 przy ulicy Broniewskiego, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą, w lesie, w górach i w domu. Zapoznały się ze znakami zgadującymi się w pobliżu kąpielisk i innych akwenów wodnych, a także o zasadach obowiązujących każdą osobę, która chce bezpiecznie pływać.

Policjanci opowiedzieli również co należy zrobić kiedy spotyka nas nieprzewidziana i trudna sytuacja oraz jak zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi oraz o zasadach w ruchu drogowym, których należy przestrzegać będąc pieszym, rowerzystą lub pasażerem pojazdu. Mundurowi mówili też dzieciom o zasadach funkcjonowania numerów alarmowych.

ek


 

 

  • Policjanta z uczniami.
  • Policjanta z uczniami.
  • Spotkanie policjanta z uczniami.