Policjanci odzyskali rowery o wartości 60 000 złotych - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali rowery o wartości 60 000 złotych

Data publikacji 19.06.2018

Wspólne działania bielańskich dzielnicowych i kryminalnych zaowocowały zatrzymaniem dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież i paserstwo rowerów o wartości prawie 60 000 złotych. 39-latek usłyszał zarzuty za kradzież 6 rowerów, 40-latek odpowie za paserstwo i posiadane narkotyków. Wobec jednego z mężczyzn sąd zastosował 3-miesieczny areszt.

Kilka dni temu dzielnicowi z Bielan ustalili dane personalne mężczyzny podejrzanego o kradzież roweru, którego wizerunek został zarejestrowany przez monitoring. 39-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ulicy Żeromskiego. Podczas przesłuchania wyszło na jaw, że mężczyzna na swoim koncie ma nie tylko tę jedną kradzież. Mężczyzna od kwietnia do końca maja, na terenie Bielan i Śródmieścia, po uprzednim przecięciu linek zabezpieczających, zabrał 6 rowerów o wartości prawie 60 000 złotych. Jeden z rowerów robiony był na specjalne zamówienie.

Kryminalni z Bielan bardzo szybko ustalili dane pasera, który skupował skradzione rowery. Policjanci niezwłocznie udali się do miejsca zamieszkania 40-latka. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli 6 skradzionych rowerów oraz prawie 50 gramów amfetaminy i marihuany. 40– latek został zatrzymany, a rowery i narkotyki zostały zabezpieczone.

Obaj mężczyźni już zostali przesłuchani.39 -latek odpowie za kradzież rowerów w warunkach recydywy, 40-latek za paserstwo i posiadanie środków odurzających. Wobec mężczyzny sad zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Część rowerów już wróciła do właścicieli.

ek

 

  • Zabezpieczone rowery.
  • Zabezpieczony rower.
  • Zabezpieczony rower.
  • Zabezpieczony rower.
  • Zabezpieczone pieniądze.