Znęcał się nad członkiem rodziny - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad członkiem rodziny

Data publikacji 09.08.2018

Bielańscy mundurowi zatrzymali 29-latka w jego miejscu zamieszkania. Wobec mężczyzny zostało złożone zawiadomienie o stosowaniu przemocy w rodzinie. Mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego znęcania się nad żoną. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy na Bielanach otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej wszczętej przez nietrzeźwego męża. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. W domu przy ulicy Podleśnej zastali pokrzywdzoną. Jak ustalili policjanci, 29-latek  znęcał się nad żoną psychicznie. Mężczyzna został zatrzymany. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu.

Z punktu widzenia prawa przemoc w rodzinie to przestępstwo. Stosowany jest tutaj najczęściej artykuł 207 kodeksu karnego:
Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

ek