Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Bielan dbają o bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły

Data publikacji 06.09.2018

Kolejny rok szkolny już się rozpoczął. Dzieci wróciły z wakacji i jak zwykle w tym czasie rozpoczęły naukę. Z uwagi na powakacyjne rozkojarzenie pierwsze dni września mogą być dla uczniów szczególnie niebezpieczne, stąd specjalne policyjne patrole i wzmożone kontrole w rejonach przyszkolnych, jak również akcje edukacyjne.

Jak co roku o tej porze ruszyła ogólnopolska kampania „Bezpieczna droga do szkoły”. Włączyli się w nią aktywnie również bielańscy policjanci oraz pracownicy Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dzielnicy Warszawa Bielany .

Funkcjonariusze każdego dnia, już od wczesnych godzin porannych są obecni przed szkołami, dbając o bezpieczeństwo dzieci podążających na lekcje i wracających z nich do domu. Policjanci stanowczo reagują na każde przypadki naruszenia przepisów drogowych przez kierowców, którzy swoim zachowaniem mogą zagrozić bezpieczeństwu uczniów.

Policyjne statystyki jednoznacznie wskazują na to, że w porównaniu z innymi miesiącami w pierwszych dniach września wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzieci być może rozkojarzonych jeszcze wakacyjnymi wrażeniami i wspomnieniami. Do kolizji i wypadków dochodzi głównie w okolicach placówek edukacyjnych w czasie, kiedy uczniowie idą do szkoły bądź z niej wracają.

Wczoraj byliśmy w Szkole Podstawowej nr 187 przy ulicy Staffa. Wspólnie z  pracownikami Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Dzielnicy Warszawa Bielany przeprowadziliśmy tam akcję profilaktyczną mającą na celu przypomnienie dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Przekazaliśmy wiele ciekawych materiałów edukacyjnych nawiązujących do tematyki szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Rozdaliśmy także uczniom odblaskowe kamizelki, które są niezbędne, kiedy zacznie już zapadać zmrok.

ek