Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,Bezpieczna droga do szkoły 2018" z policjantami z Bielan i Żoliborza

Data publikacji 10.09.2018

Policjanci z Bielan i Żoliborza przez cały czas nadzorują rejony w pobliżu szkół i dbają o bezpieczeństwo dzieci. Pierwsze dni września mogą być dla uczniów szczególnie niebezpieczne, stąd specjalne policyjne patrole i wzmożone kontrole w rejonach przyszkolnych jak również akcje edukacyjne.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym, w ostatnich dniach na terenie podległym Komendzie Rejonowej Policji Warszawa V, realizowane są działania o charakterze profilaktyczno-prewencyjnym w szkołach podstawowych i innych placówkach oświatowych.

Funkcjonariusze sprawdzają, czy okolice szkół są prawidłowo oznakowane, obejmują wzmożoną opieką zwłaszcza te rejony przyszkolne, które są usytuowane przy głównych ciągach komunikacyjnych i istnieje duże ryzyko wystąpienia wypadku. Policjanci przypominają pieszym i rowerzystom jak bezpiecznie poruszać się po drogach, sprawdzają też, czy rodzice przestrzegają zasad prawidłowego przewożenia dzieci.

W ostatnich dniach byliśmy przed Szkołą Podstawową przy ulicy Or-ota. Wspólnie z  policyjnymi maskotkami przeprowadziliśmy tam akcję profilaktyczną mającą na celu przypomnienie dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Przekazaliśmy wiele ciekawych materiałów edukacyjnych nawiązujących do tematyki szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Akcja „bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców, opiekunów i nauczycieli.

ek