Odblaski dla pierwszoklasistów - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaski dla pierwszoklasistów

Data publikacji 24.09.2018

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjantka z zespołu ds. prewencji kryminalnej i sierżant Borsuk na zaproszenie przedstawicieli dzielnicy Bielany przeprowadziła z pierwszoklasistami zajęcia z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kształtowanie w dzieciach właściwych nawyków zachowania się na drodze jest gwarancją bezpieczeństwa najmłodszych. Wszystkie dzieci otrzymały zestawy odblaskowe ufundowane przez władze dzielnicy.

Akcja jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny. Stałym elementem działań jest edukacja najmłodszych. Dzieci uczą się w jaki sposób dotrzeć i wrócić ze szkoły w bezpieczny i zgodny z przepisami sposób. Tym razem zajęcia z uczniami z klas pierwszych prowadziła policjantka z zespołu ds. prewencji kryminalnej wraz z sierżantem Borsukiem.

Prelekcja odbyła się w urzędzie dzielnicy Bielany. W spotkaniu wzięli udział burmistrzowie oraz przedstawiciele bielańskiej oświaty.

Policjantka przedstawiła dzieciom podstawowe zasady zachowania się na drodze, jednocześnie  przypominając o zasadach zachowania na przejściach dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz bez sygnalizacji.

Prowadząca zajęcia podkreślała, że bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Każde z dziecko na zakończenie spotkania otrzymało zestaw elementów odblaskowych ufundowanych przez władze dzielnicy Bielany.

ek

 

  • Policjantka na spotkaniu.
  • Policjantka na spotkaniu.
  • Policjantka na spotkaniu.
  • Policjantka na spotkaniu.
  • Policjantka na spotkaniu.