Szukany rower i rowerzysta - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szukany rower i rowerzysta

Data publikacji 03.10.2018

Mundurowi z Żoliborza zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru miejskiego Veturilo. 35-latek wpadł w ręce mundurowych na ulicy Włościańskiej. Zatrzymany już usłyszał zarzut za kradzież mienia o wartości prawie 2000 złotych. Mężczyzna był też poszukiwany przez żoliborską prokuraturę. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Uwagę funkcjonariuszy z Żoliborza, zwrócił mężczyzna jadący na rowerze miejskim ulica Włościańską. Mundurowi zatrzymali mężczyznę do kontroli. Podczas rozmowy mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, w jaki sposób wszedł w posiadanie roweru. Po skontaktowaniu  się z firmą obsługującą rowery miejskie okazało się, że od prawie dwóch tygodni rower jest poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany, a rower zabezpieczony. Podczas sprawdzenia okazało się, że nie tylko rower jest poszukiwany, ale również 35-latka szuka żoliborska prokuratura.

Dochodzeniowcy już przedstawili 35-latkowi zarzuty za kradzież roweru miejskiego. Teraz mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ek