Złożył 26 wniosków o pożyczki - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złożył 26 wniosków o pożyczki

Data publikacji 10.10.2018

W ręce bielańskich policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wpadł mężczyzna podejrzany o liczne oszustwa. 26-latek wykorzystując dane rodziców i byłej partnerki, złożył wnioski o 26 pożyczek. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z bielańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zostali poinformowani przez pokrzywdzoną, że ktoś wykorzystując jej dane, zaciągnął kilka pożyczek. Policjanci bardzo szybko ustalili, że były partner posługując się jej danymi 17 razy złożył wniosek o udzielenie pożyczki. Oprócz tego wykorzystując dane swoich rodziców złożył kolejne 9 wniosków. W sumie naraził byłą partnerkę i rodziców na straty sięgające prawie 20 000 złotych. Kolejnych 30 000 zł nie uzyskał z uwagi na negatywną weryfikację wniosków.

26-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie. Na razie usłyszał 26  zarzutów za usiłowanie oszustwa i  za oszustwa. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ek