Maluchy zwiedzały bielańską komendę - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Maluchy zwiedzały bielańską komendę

Data publikacji 19.10.2018

Od rana w budynku bielańskiej komendy panowała miła atmosfera. Policjanci mieli wyjątkowych gości. Odwiedziły ich dzieci ze szkoły podstawowej. Wizyta najmłodszych ożywiła policyjne korytarze. Zwiedzanie komendy było dla maluchów nie lada przeżyciem.

Policjanci podczas roku szkolnego prowadzą wiele spotkań w szkołach i przedszkolach. Dzieci przyswajają wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań w domu, w szkole czy w przedszkolu, ale również poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wczoraj dzieci z bielańskiej szkoły podstawowej, odwiedziły policjantów z Bielan. wizyta maluchów ożywiła policyjne korytarze.

Podczas tej niecodziennej lekcji dzieci mogły zapoznać się z pracą policjantów i obejrzeć sprzęt policyjny. Dzieci zadawały policjantom mnóstwo pytań.

Funkcjonariusze podczas takich spotkań starają się także przełamywać pewne bariery i utarte stereotypy związane z mundurem i jakże specyficzną pracą policjanta. Chcemy, aby dzieci wiedziały o tym, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców i egzekwowanie przestrzegania prawa, ale także pomoc wszystkim tym, którzy takiej pomocy potrzebują, w tym również dzieciom.

Uśmiech, który podczas tego spotkania gościł na twarzy dzieci świadczył wyraźnie o tym, że zarówno spotkanie z policjantami, jak i zwiedzanie komendy sprawiły najmłodszym ogromną radość.

ek

 

  • Dzieci w komendzie.
  • Dzieci w komendzie.
  • Dzieci w komendzie.