Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O odpowiedzialności nieletnich rozmawialiśmy z żoliborskimi uczniami

Data publikacji 25.10.2018

W ostatnich dniach policjantka z Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz pracownik delegatury BBiZK w dzielnicy Żoliborz odwiedzili uczniów klas V i VI w Szkole Podstawowej nr 68 na warszawskim Żoliborzu. Podczas spotkania rozmawiano o demoralizacji, odpowiedzialności karnej i przemocy w cyberprzestrzeni. Każdy uczeń na zakończenie spotkania otrzymał upominek.

Podczas serii spotkań, które odbyły się w ostatnich dniach  w Szkole Podstawowej nr 68 na warszawskim Żoliborzu policjanci  z KRP Warszawa V rozmawiali z uczniami na temat odpowiedzialności nieletnich za popełnienie czynu karalnego, przestępstwa i wykroczenia, przypomnieli czym jest demoralizacja osób małoletnich i jakie są związane z tym konsekwencje prawne. Kolejnym poruszonym podczas spotkań zagadnieniem były zagrożenia występujące w cyberprzestrzeni.

Dzieci uczestniczące w spotkaniach otrzymały prezenty w postaci planów lekcji  ufundowanych przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

ek/pt