Seniorze zadbaj o swoje bezpieczeństwo - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorze zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Data publikacji 31.10.2018

Pod hasłem „Aktywnie i bezpiecznie” w trosce o bezpieczeństwo osób starszych w dzielnicy Żoliborz, na zaproszenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, odbyło się spotkanie seniorów z policjantami Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz oraz przedstawicieli delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Na zaproszenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz oraz przedstawiciele delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego spotkali się z seniorami w Domu Seniora „Piękny Brzeg” przy ul. Popiełuszki 16.

W czasie spotkania przypomniano seniorom występujące najczęstsze zagrożenia na jakie są szczególnie narażeni ze strony przestępców. Szczegółowo zostały zaprezentowane sposoby wyłudzania pieniędzy przez oszustów min. poprzez dobrze znaną metodą „na wnuczka”, następnie przekształconą przez przestępców w metodę „na policjanta”, „na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji” czy też „na prokuratora”.

W dalszej części spotkania udzielono seniorom najważniejszych praktycznych rad z zakresu bezpieczeństwa takich jak: zamykanie drzwi na klucz lub wewnętrzny zamek, zamykanie drzwi tarasowych oraz włączania alarmu, zachowania szczególnej ostrożności podczas wizyt osób nieznajomych podających się min. za pracownika zakładu energetycznego czy opieki społecznej.

Seniorzy w trakcie spotkania chętnie zadawali pytania dotyczące ich bezpieczeństwa, a także dzieli się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami w tym zakresie.

Na zakończenie spotkania pracownik Delegatury BBiZK w Dzielnicy Żoliborz wręczył seniorom ulotki informacyjne oraz opaski odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

ek/pt

 

 

 

  • Policjanci na spotkaniu z seniorami.
  • Policjanci na spotkaniu z seniorami.
  • Policjanci na spotkaniu z seniorami.