Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny wykład dla rodziców o cyberprzemocy i przestępczości narkotykowej

Data publikacji 26.11.2018

Policjanci włączają się w rożnego rodzaju akcje mogące pomóc w poprawie bezpieczeństwa. W tym celu spotykają się z uczniami szkół i wówczas uczą dzieci właściwego i odpowiedzialnego zachowania. Szkolą również rodziców na temat zagrożeń, na jakie mogą natknąć się ich pociechy i wyjaśniają, w jaki sposób mogą sobie poradzić w trudnych sytuacjach. Ostatnio policjanci z Bielan zorganizowali spotkanie z rodzicami, podczas którego przeprowadzili prelekcje na temat cyberprzemocy i przestępczości narkot

W zeszłym tygodniu policjantka zajmująca się profilaktyką w bielańskiej komendzie przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa w Internecie i przestępczości narkotykowej. W spotkaniu wzięli udział rodzice uczniów z Zespołu Szkół przy ulicy Tołstoja.

Policjantka przedstawiła zebranym materiały multimedialne, w tym filmy i prezentacje obrazujące zjawiska cyberprzemocy. Rodzice dowiedzieli się też, jakie są skutki prawne popełnienia przez nieletniego czynu karalnego oraz jakie zachowania są przejawem tzw. demoralizacji.

Policjantka mówiła również o przeciwdziałaniu i dystrybucji środków psychoaktywnych. Rodzice mieli możliwość zobaczenia jak wyglądają narkotyki i akcesoria służące m. in. do palenia, mielenia i przechowywania środków odurzających. Wszystkie te rzeczy są na wyposażeniu walizki, którą posiada bielańska profilaktyka.

ek