Charytatywne Mikołajki z udziałem dzielnicowych - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Charytatywne Mikołajki z udziałem dzielnicowych

Data publikacji 29.11.2018

Kilka dni temu bielańscy dzielnicowi z III rewiru wzięli udział w Mikołajkach charytatywnych pn. „Otwórz serce”. Najważniejszą rzeczą była zbiórka pieniędzy na rzecz Klary i Igora. Do wylicytowania były fanty, vouchery i inne ciekawe rzeczy oraz aktywności. To już kolejna edycja, której zadaniem jest pomaganie lokalnej społeczności.

24 listopada 2018 r., w Centrum Rekreacyjno–Sportowym przy ul. Lindego 20, odbyła się druga edycja charytatywnych Mikołajek, na której nie zabrakło bielańskich dzielnicowych. Angażując bielańską społeczność zaplanowano na ten wyjątkowy czas wiele atrakcji dla całych rodzin, w tym kiermasz ciast, pokaz sztuk walki, taniec, muzykę i wspólne tworzenie ozdób choinkowych.

Poznajcie Klarę

Klara urodziła się w kwietniu 2014 roku, zdiagnozowano u niej bardzo rzadki zespół genetyczny. Cierpi na padaczkę lekooporną, mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem czterokończynowym, wadę wzroku i poważne zaburzenia karmienia (brak odruchu ssania, w wyniku czego odżywiana jest przez gastrostomię, tzw. PEG). Klara opóźniona jest psychoruchowo, w związku z czym wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, kinezyterapii, terapii wzroku, terapii neurologopedycznej, integracji sensorycznej, a także muzykoterapii.

Obecnie Klara znajduje się pod opieką przedszkola prowadzonego przez warszawskie Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza”.

Poznajcie Igora

Igor ma 24 lata. Dotychczas był zdrowym i pozytywnym chłopakiem. 18 lipca 2016 roku podczas snu zachłysnął się, co doprowadziło do niedotlenienia i w konsekwencji śpiączki, która trwa do dziś. Dzięki temu, że jego organizm jest bardzo silny — cały czas widzi, słyszy i czuje. Każdego dnia walczy o wybudzenie.

Wsparciem w tej walce jest odpowiednia rehabilitacja i leczenie. Dzięki ludziom o dobrym sercu i zbiórce pieniędzy podczas imprezy jesteśmy w stanie pomóc mu wyrwać się ze świata snu, pozwolić powrócić do nas i znów cieszyć się

Wierzymy, że dzięki spontanicznym działaniem możemy przyczynić się do poprawy komfortu życia Klary i Igora!

ek/facebook