Nietrzeźwy dowoził pizzę - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy dowoził pizzę

Data publikacji 07.01.2019

Policjanci z Bielan zatrzymali obywatela Ukrainy, który wczesnym ranem, mając uszkodzone koło w pojeździe, dowoził pizzę. Kierowca opla został zatrzymany na ulicy Wólczyńskiej. W trakcie interwencji okazało się, że 26- latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci z Bielan apelują aby zrezygnować nawet z jednego kieliszka jeśli mamy prowadzić pojazd.

Policjanci z Bielan tuż po godzinie 04.00, na ulicy Wólczyńskiej zwrócili uwagę na pojazd, który miał uszkodzone koło. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Policjanci, którzy przybyli na miejsce od razu sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Obywatel Ukrainy, który uszkodzonym samochodem dowoził pizzę trafił do komendy przy ulicy Żeromskiego. Mężczyzna już usłyszał zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielan przypominają, że zawsze należy odczekać, zanim usiądzie się za kierownicą, po wypiciu alkoholu. Zależy to od bardzo wielu czynników np. od właściwości fizycznych i psychicznych danej osoby, rodzaju i ilości spożytego pokarmu.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, są tam również inni uczestnicy ruchu drogowego i od nas również zależy ich bezpieczeństwo.

ek