Z wizytą u przedszkolaków - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 10.01.2019

Policjantki z bielańskiej komendy gościły w Przedszkolu Do-Re-Mi przy ulicy Popiełuszki. Funkcjonariuszki zostały zaproszone na spotkanie profilaktyczno-edukacyjne podczas którego, poprzez zabawę uczyły dzieci bezpiecznych zachowań a także odkrywały przed nimi tajniki pracy policjanta.

W trakcie spotkania w żoliborskim przedszkolu, policjantki opowiedziały przedszkolakom na czym polega praca policjanta oraz  przypomniały o zasadach bezpiecznego zachowania, o których powinny zawsze pamiętać Najmłodszym zwrócono uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w domu, podczas przejścia przez ulice w przypadku ataku agresywnego psa oraz spotkania osoby nieznajomej. Wizyta była także okazją do przypomnienia przedszkolakom numerów alarmowych. Dzieci z zapałem uczestniczyły w zajęciach i zadawały dużo pytań.

Od dzisiaj na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z policjantem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. 

ks