Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie ze słuchaczami żoliborskiego Uniwersytetu III Wieku

Data publikacji 07.02.2019

Wczoraj, w Domu Pielgrzyma "Amicus" przy ul. Hozjusza 2, z inicjatywy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz, w ramach zajęć prowadzonych przez żoliborski Uniwersytet III wieku odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa seniorów. Podczas spotkania przypomniano o metodach wyłudzania pieniędzy metodami „na wnuczka” i „na policjanta CBŚP”.

W spotkaniu zorganizowanym w budynku Domu Pielgrzyma "Amicus" przy ul. Hozjusza 2 uczestniczyli funkcjonariusze Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz. W trakcie spotkania seniorom zostały przekazane informacje dotyczące sposobów postępowania w przypadku działania oszustów metodami "na wnuczka" i " na policjanta CBŚP".

W dalszej części spotkania zaprezentowano seniorom skuteczne metody wpływające na poprawę bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania takie jak: zamykanie drzwi na klucz lub wewnętrzny zamek, zachowania szczególnej ostrożności podczas wizyt osób nieznajomych, nie podawania przez telefon swoich danych personalnych oraz danych zabezpieczających ich konta bankowe.

Na zakończenie spotkania przypomniano seniorom numery alarmowe pod którymi mogą zgłaszać tego typu przypadki zagrażające ich bezpieczeństwu.

Podczas spotkania pracownicy Delegatury BBiZK w Dzielnicy Żoliborz wręczyli zebranym kalendarze na 2019 r. ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

ek       

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami