Spotkania w żoliborskich przedszkolach - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania w żoliborskich przedszkolach

Data publikacji 11.02.2019

Jak wygląda policjant? Czym się zajmuje? - o tym opowiadała policjantka w przedszkolu nr 87 i 361. Maluchy mogły zapoznać się również z wyposażeniem wykorzystywanym przez policjantów w codziennej służbie. Policjantka udzieliła dzieciom cennych wskazówek i rad na temat bezpieczeństwa w domu i na dworze. To były już ostatnie zajęcia w ramach akcji „Zima w mieście”

Nic tak nie cieszy policjantów, jak wizyta wśród dzieci ciekawych policyjnego zawodu. Dla przedszkolaków już sam widok funkcjonariuszy Policji jest niezwykłym przeżyciem. Policjanci zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Na przybycie mundurowych dzieci czekają z niecierpliwością.

Policjantka z Zespołu Prewencji Kryminalnej komendy na Bielanach odwiedziła dzieci w przedszkolu nr 87 i 361. Policjantka w niezwykle barwny sposób opowiedziała o swojej pracy. Opowiedziała o pracy policjanta, zaprezentowała też legitymację służbową.

Ogromną radość najmłodszym sprawiła możliwość zapoznania się z policyjnym wyposażeniem do służby.

Podczas spotkania policjantka poruszyła również kwestię bezpieczeństwa dzieci w domu i przypomniała numer alarmowy 112.

W czasie spotkań dzieci otrzymały kolorowanki pt. „Kapitan Wyderka” oraz elementy odblaskowe przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Roześmiane twarzyczki dzieci są dla nas dowodem na to, że była to dla nich niezapomniana wizyta.

ek