Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie policjantów z maluchami z „Baśniowej Krainy”

Data publikacji 26.02.2019

Jak wygląda praca policjanta, jak zebrać odciski palców na miejscu zdarzenia, dowiedziały się dzieci z przedszkola „Baśniowa Kraina”. W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli maluchom zasady zachowania bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, w domu oraz podczas spotkania z obcą osobą. Jednak największą frajdę przedszkolakom sprawiło wcielenie się w rolę detektywa.

Wśród wielu informacji i umiejętności jakie zdobywają dzieci w przedszkolu nie może zabraknąć wiedzy o bezpieczeństwie. Z tym zdaniem zgadzają się pracownicy wielu przedszkoli na Bielanach i Żoliborzu, dlatego zapraszają policjantów na praktyczną lekcję z dziećmi.

Funkcjonariusze z Bielan opowiedzieli o swojej pracy dzieciom z „Baśniowej Krainy”. Maluchy wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać policjantami.

W trakcie spotkania dzieci poznały ciężką i odpowiedzialną pracę policjanta, ale także dowiedziały się jak dbać o własne bezpieczeństwo. Jednak największą frajdą cieszył się pokaz przygotowany przez funkcjonariuszy z zespołu techniki kryminalistycznej. Przedszkolaki wcieliły się w rolę małych detektywów i na zajęciach praktycznych zbierały ślady odcisków palców.

Spotkanie z maluchami z pewnością nie będzie ostatnim.

ks