Zatrzymany z narkotykami i cudzymi dokumentami - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z narkotykami i cudzymi dokumentami

Data publikacji 05.03.2019

Kryminalni z Bielan zatrzymali 38-latka, który posiadał ponad 80 gramów marihuany, 10 gramów kokainy oraz poszukiwane dokumenty należące do innej osoby. Środki odurzające mężczyzna miał schowane w samochodzie i w mieszkaniu. Teraz odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ukrywanie dokumentów.

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy podjęli obserwację mężczyzny mogącego mieć związek z przestępczością narkotykową. Kiedy zaparkował swój pojazd przy ul. Wybrzeże Gdyńskie został zaskoczony i zatrzymany przez kryminalnych. Funkcjonariusze w schowku samochodowym ujawnili dwie torebki z suszem roślinnym oraz portfel z dokumentami należącymi do zupełnie innej osoby. Po sprawdzeniu okazało się, że dokumenty były poszukiwane przez Policję jako skradzione.    

Podczas przeszukania mieszkania należącego do 38-latka policjanci znaleźli jeszcze więcej suszu roślinnego, zawiniątka z białym proszkiem, pieniądze w kwocie 1500 złotych, telefony komórkowe oraz wagę analityczną. Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że mężczyzna miał ponad 80  gramów marihuany, oraz 10 gramów kokainy.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu a następnie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ukrywania dokumentów, którymi nie miał prawa dysponować. Za te przestępstwa grozi kara do 10  lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór.

ks