Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za przemyt oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 04.04.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zabezpieczyli 1,5 kilograma narkotyków oraz ponad 26 tysięcy złotych. Narkotyki trafiły do Polski z Hiszpanii. Mężczyźni oraz kobieta podejrzani o to przestępstwo usłyszeli już zarzuty za przemyt oraz posiadanie znacznej ilości substancji odurzających. Wobec 32-latka oraz 29-latka Sąd zastosował tymczasowy areszt.

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej  otrzymali informację o osobach, które mogą zajmować się przemytem środków odurzających na  terenie Unii Europejskiej. Funkcjonariusze ustalili, że narkotyki do Polski są przywożone przez kurierów a następnie porcjowane i dalej sprzedawane w całym kraju.

Funkcjonariusze w związku z tą sprawą zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę. W samochodzie oraz mieszkaniach należących do 32-latka i 29 -latka policjanci znaleźli susz roślinny, zbryloną substancję koloru brązowego o łącznej wadze około 1,5 kilograma oraz 17 tabletek. Ponadto ujawnili pieniądze w kwocie ponad 26 tysięcy złotych. Po zbadaniu zabezpieczonych substancji okazało się, że są to marihuana, haszysz oraz tabletki Ecstasy.

Po zebraniu materiału dowodowego mężczyźni i kobieta zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Żoliborz, gdzie usłyszeli zarzuty. Wszyscy są podejrzani o przemyt oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Decyzją Sądu wobec mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt. Całej trójce grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ks