Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oferowała mieszkanie do wynajmu, potem znikała z pieniędzmi

Data publikacji 08.05.2019

Bielańscy policjanci zatrzymali 20-letnią mieszkankę dzielnicy, która na portalu internetowym proponowała wynajęcie mieszkania w bardzo atrakcyjnej cenie. Kobieta pobierała zaliczkę od zainteresowanych ofertą, a później kontakt z nią się urywał. W ten sposób oszukała kilkanaście osób na kwotę około 16 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do bielańskiej komendy zaczęły wpływać zgłoszenia od różnych osób oszukanych przy wynajmie mieszkania. Pokrzywdzeni ogłoszenie o lokalu do wynajęcia w bardzo atrakcyjnej cenie i dogodnym miejscu, znaleźli w Internecie. Młoda kobieta, która je zamieszczała najpierw pobierała zaliczkę od zainteresowanych, a następnie umawiała się na przekazanie kluczy do lokalu. Kiedy klienci przychodzili już pod wskazany adres z zamiarem wprowadzenia się, mieszkanie było zamknięte, a dysponująca nim 20-latka miała wyłączony telefon. Okazało się, że w ten sposób oszukała kilkanaście osób na łączną kwotę około 16 tys. złotych.    

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo śledczego oraz kryminalnego. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do komendy przy Żeromskiego. Funkcjonariuszom tłumaczyła się, że bardzo potrzebowała pieniędzy. Śledczy już przedstawili 20-latce zarzuty oszustwa, za co grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ks