Majowe spotkanie z przedszkolakami na Żoliborzu - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Majowe spotkanie z przedszkolakami na Żoliborzu

Data publikacji 14.05.2019

Przedszkolaki z przedszkola „Baby room Preschool” zaprosiły bielańskich policjantów na spotkanie. Dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia, a także dowiedziały się na czym polega praca policjantów.

Wśród wielu informacji i umiejętności jakie zdobywają dzieci w przedszkolu nie może zabraknąć wiedzy o bezpieczeństwie. Z tym zdaniem zgadzają się pracownicy wielu przedszkoli na Bielanach i Żoliborzu, dlatego zapraszają policjantów na praktyczną lekcję z dziećmi.

Funkcjonariusze z Bielan opowiedzieli o swojej pracy dzieciom z przedszkola „Baby room Preschool”  przy ulicy Promyka. Policjanci zapoznali przedszkolaków z najważniejszymi zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci przypominały sobie jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, co należy zrobić w przypadku zagubienia się np. w dużym sklepie, na plaży, jak postępować wobec obcych osób oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia ze strony agresywnych, niepilnowanych psów. 

Maluchy miały również okazję z bliska zobaczyć policyjny radiowóz, przez chwilę pobawić się w pościg i posiedzieć za kierownicą samochodu.

Od dzisiaj na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z policjantem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

ks