Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania i areszty dla podejrzanych o włamanie do mieszkania

Data publikacji 04.06.2019

Kryminalni z Bielan zatrzymali „na gorącym uczynku” trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do mieszkania. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Biżuteria, pieniądze oraz komputer trafią do właściciela. Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Wobec 48-latka oraz 58-latka sąd zastosował tymczasowy 3-miesięczny areszt.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Bielan otrzymali informację o tym, że 48-latek, 58-latek oraz 65-latek mogą dokonać włamania do mieszkania. Wszyscy w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa, byli również dobrze znani kryminalnym. Tym razem wytypowane przez sprawców mieszkanie znajdowało się w innej warszawskiej dzielnicy. Funkcjonariusze zatrzymali sprawców "na gorącym uczynku".

Policjanci przy drzwiach jednego z mieszkań ujawnili wyłamaną wkładkę zamka. Przy zatrzymanych  znaleźli i zabezpieczyli rękawiczkę w której znajdowała się biżuteria, sakiewkę z monetami, banknoty, laptopa, a także klucze, scyzoryk wielofunkcyjny i śrubokręty. Ponadto w mieszkaniu należącym do jednego z podejrzanych, funkcjonariusze znaleźli oraz zabezpieczyli złotą biżuterię i zegarki.

Trzej mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Śledczy, którzy zajmowali się sprawą wnioskowali o areszt dla podejrzanych. Decyzją sądu 48-latek i 58-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 ks

  • Policjanci prowadzą jednego z zatrzymanych mężczyzn.
    Policjanci prowadzą jednego z zatrzymanych mężczyzn
  • Zabezpieczone monety w sakiewce i biżuteria w rękawiczce.
    Zabezpieczone monety i biżuteria
  • Zabezpieczony komputer
    Zabezpieczony komputer