Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 09.07.2019

Stołeczni wywiadowcy, którzy patrolowali żoliborskie ulice zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających oraz zabezpieczyli 187 gramów amfetaminy. Zebrany przez śledczych z komisariatu przy Rydygiera materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 25-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pełniący służbę na Żoliborzu patrolując ulicę Mścisławską, zauważyli mężczyznę przejeżdżającego rowerem przez przejście dla pieszych. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować kierującego, który popełnił wykroczenie w ruchu drogowym. 25-latek zachowywał się nerwowo, co wzbudziło ich czujność. Policjanci nie pomylili się, mężczyzna posiadał przy sobie aż 187 gramów amfetaminy, został zatrzymany.

25-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Śledczy, którzy zajmowali się sprawą wnioskowali o areszt dla podejrzanego. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ks