Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkanie z uczestnikami półkolonii

Data publikacji 10.07.2019

W czasie wakacji uczniowie wypoczywający w stolicy mogą korzystać z zajęć organizowanych między innymi w szkołach. Znajdują tam nie tylko opiekę, ale również szereg atrakcji. Aby wypoczynek był nie tylko interesujący, ale przede wszystkim bezpieczny, policjanci odwiedzają poszczególne placówki oraz przypominają dzieciom o tym jak uniknąć niebezpieczeństw a w szczególności tych związanych z wypoczynkiem nad wodą, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożeń i sprawić, by po letnim wypoczynku wszyscy cali, zdrowi i zadowoleni powrócili do szkolnych ławek.

Wczoraj  policjanci z Bielan odwiedzili uczestników półkolonii „Lato w mieście” w Szkole Podstawowej przy ulicy Broniewskiego. Przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw w domu i na podwórku. Głównym tematem zajęć było jednak bezpieczeństwo nad wodą  w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

W czasie zajęć dzieci były bardzo aktywne i chętnie dzieliły się posiadaną wiedzą. Doskonale wiedziały, co zabrać ze sobą nad wodę i gdzie wolno się kąpać, a gdzie jest to zabronione. Poznały również wzory znaków, które można spotkać w pobliżu akwenów wodnych.

Na zakończenie policjanci zachęcali uczestników do wzięcia udziału w konkursie pn. „Filmowy przeWODNIK” zorganizowanym przez Biuro Prewencji KGP wraz z Fundacją PZU, polegającym na przygotowaniu spotu filmowego, trwającego 30-60 sekund i promującego bezpieczne przebywanie nad wodą.

Więcej informacji na temat akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, plakat konkursu, kartę zgłoszenia oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda.

ks

  • Policjantka prowadzi pogadankę o bezpieczeństwie nad wodą
    Policjantka prowadzi pogadankę o bezpieczeństwie nad wodą
  • Policjantka wyjaśnia zasady konkursu "Filmowy przeWodnik"
    Policjantka wyjaśnia zasady konkursu "Filmowy przeWodnik"
  • Dzieci zapoznają się ze znakami obowiązującymi nad wodą
    Dzieci zapoznają się ze znakami obowiązującymi nad wodą