Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powybijały szyby i urwały lusterka w aucie, odpowiedzą za uszkodzenie mienia

Data publikacji 29.07.2019

Policjanci z Żoliborza zatrzymali trzy młode kobiety podejrzane o wybicie szyb oraz urwanie lusterek w audi zaparkowanym na ulicy Paska. Kobiety w chwili zatrzymania były pijane, dwie miały 1,5 promila, a trzecia 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za uszkodzenie mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 3 w nocy policjanci z żoliborskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie w sprawie uszkodzenia audi zaparkowanego na ulicy Paska. Na miejscu zauważyli, że w aucie powybijano szyby oraz urwano lusterka. Funkcjonariusze chwilę później zauważyli idące chodnikiem trzy młode kobiety, których zachowanie wskazywało na to, że są pod wpływem alkoholu. Jak się również okazało mogły być odpowiedzialne za zdemolowanie samochodu. Dwie z kobiet miały ponad 1,5 promila a trzecia z nich 2 promile alkoholu w organizmie. Kobiety zostały zatrzymane a następnie trafiły do policyjnej celi.   

Śledczy przesłuchali pokrzywdzonego, który zeznał, że o uszkodzeniu samochodu dowiedział się telefonicznie od jednej z zatrzymanych, a zarazem byłej dziewczyny. 22-latka powiedziała o tym, że ktoś niszczy jego samochód. Kobiety po zgromadzeniu przez policjantów materiału dowodowego, usłyszały zarzuty uszkodzenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ks