Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkanie w żoliborskim kinie

Data publikacji 30.07.2019

Podczas wakacji policjanci z bielańskiej komendy dużo uwagi poświęcają bezpiecznemu wypoczynkowi nad wodą. Letnia, słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad akwenami zarówno tymi naturalnymi jak i sztucznymi. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z pracownikiem Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz, zorganizowali w kinie „Wisła” spotkanie z dziećmi, aby porozmawiać o zagrożeniach oraz promować odpowiedzialne postawy osób przebywających w wodzie i nad wodą.

Spotkanie w kinie „Wisła” odbyło się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą". Celem było zwiększenie dziecięcej świadomości związanej z zagrożeniami występującymi podczas sezonu letniego. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w przygotowanych quizach i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące m. in. kąpielisk, odpowiedniego ich oznakowania, zasad udzielania pomocy oraz numerów alarmowych.

Nagrodami w konkursach były odblaski, „makaron do pływania” oraz książeczki pt. „Kapitan Wyderka”, przygotowanymi przez przedstawiciela delegatury BBiZK w dzielnicy Żoliborz. Spotkanie było również dobrą okazją do poinformowania o trwającym konkursie „Filmowy PrzeWODNIK” i zachęcenia do wzięcia w nim udziału.

ks