Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził pobiciem i spaleniem samochodu, usłyszał juz zarzuty

Data publikacji 02.08.2019

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież szalika klubowego oraz groźby karalne wobec kibica przeciwnej drużyny. Zatrzymany usłyszał już zarzut, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. 22-latek odpowie również za kradzież co zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Zdarzenie miało miejsce w maju bieżącego roku na ulicy Kasprowicza. Po zakończonym meczu piłki nożnej, który odbył się w stolicy do pokrzywdzonego podszedł mężczyzna i zaczął go wyzywać oraz grozić pobiciem i podpaleniem samochodu. 22-latek zabrał mu także szalik klubowy. Pokrzywdzony zawiadomił policję, a sprawą zajęli się kryminalni z Bielan. Funkcjonariusze przeanalizowali wszystkie informacje w tej sprawie. Na podstawie zapisów z kamer monitoringu oraz dobrego rozpoznania, ustalili personalia podejrzanego i jego miejsce zamieszkania.

Do zatrzymania wytypowanego pseudokibica doszło dwa dni temu na terenie innej warszawskiej dzielnicy. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili zatrzymanemu zarzut kierowania gróźb karalnych za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Za kradzież szalika 22-latkowi grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna.   

ks