Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo podczas wakacji – spotkanie z policjantami w kinie Wisła

Data publikacji 20.08.2019

W czasie wakacji uczniowie wypoczywający w stolicy mogą korzystać z organizowanych zajęć między innymi w szkołach. Znajdują tam nie tylko opiekę, ale również szereg atrakcji i bardzo ciekawych zajęć. Aby wypoczynek był nie tylko interesujący, ale przede wszystkim bezpieczny, policjanci z Bielan i Żoliborza z przedstawicielami BBiZK odwiedzają poszczególne placówki oraz przypominają wówczas dzieciom o tym, jak uniknąć niebezpieczeństw i jak radzić sobie w sytuacjach zagrożeń.

W ubiegłym tygodniu policjanci z bielańskiej komendy wspólnie z pracownikiem delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy odwiedzili kino „Wisła” na warszawskim Żoliborzu.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowy z Żoliborza omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa, przypomnieli o prawidłowych zachowaniach w domu, na podwórku oraz zasadach bezpiecznego poruszania się na rowerze. Głównym tematem zajęć było jednak bezpieczeństwo nad wodą, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W czasie zajęć dzieci były bardzo aktywne i chętnie dzieliły się posiadaną wiedzą . Doskonale wiedziały, co zabrać ze sobą nad wodę i gdzie wolno się kąpać, a gdzie jest to zabronione. Poznały również wzory znaków, które znajdują się w pobliżu akwenów wodnych.

W celu utrwalenia wiedzy przekazanej podczas spotkania, dzieci otrzymały książeczki pt. „Kapitan Wyderka” przygotowane przez BBiZK w dzielnicy Żoliborz.

ks