Podejrzany o oszustwa zatrzymany - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o oszustwa zatrzymany

Data publikacji 04.09.2019

Współpraca policjantów z Bielan z funkcjonariuszami z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji doprowadziła do zatrzymania i przedstawienia zarzutów mężczyźnie, podejrzanemu o oszustwa. 37-latek podając fałszywe dane, zawierał umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz wyłudził telefony komórkowe o wartości prawie 11 tys. złotych. Mężczyzna działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podjęli współpracę z policjantami z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji w sprawie mężczyzny, mogącego mieć związek z oszustwami. Podejrzany zawierał umowy z operatorem sieci komórkowej, podając fałszywe dane. W ten sposób wyłudził telefony o wartości prawie 11 tysięcy złotych.

We wspólne działania zaangażowali się również mundurowi z Bielan, którzy kilka dni temu zatrzymali 37-latka w jednej z placówek handlowych. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili zatrzymanemu zarzuty doprowadzenia pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Prokurator nadzorujący sprawę zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Teraz 37-latkowi karanemu za podobne przestępstwa, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.  

ks  

  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
    Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę