„Bezpieczna droga do szkoły” z policjantami z Bielan - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do szkoły” z policjantami z Bielan

Data publikacji 04.09.2019

Rozpoczął się kolejny rok szkolny. Dzieci z bagażem wakacyjnych wspomnień ruszyły do szkoły. Z policyjnych statystyk wynika, że te pierwsze dni września mogą być dla najmłodszych szczególnie niebezpieczne, stąd policyjne patrole w rejonach przyszkolnych. Dzisiaj dzielnicowi z Bielan czuwali nad bezpieczeństwem rozpoczynających naukę dzieci.

Jak co roku, od  początku września ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Bielańscy funkcjonariusze aktywnie włączają się w działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych. Wspierani przez strażników miejskich będą obecni w rejonach szkół i przedszkoli. Będą sprawdzali właściwe oznakowanie przejść dla pieszych w rejonach przyszkolnych. Będą kontrolowali kierowców, którzy nie bacząc na bezpieczeństwo dzieci łamią w tych miejscach przepisy ruchu drogowego.

Statystyki wypadków z lat poprzedzających akcję prowadzone przez Policję jednoznacznie wskazują, że w porównaniu z innymi miesiącami w pierwszych dniach września wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzieci i młodzieży. Ich występowanie związane jest przede wszystkim z okolicami placówek edukacyjnych, do których dzieci podążają lub z których wracają po lekcjach do domu.

Corocznie na przełomie wakacji i roku szkolnego odbywa się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji prewencyjnej Bezpieczna droga do szkoły. Bielańscy funkcjonariusze aktywnie włączają się w jej przygotowanie i realizację.

Dzisiaj, już od godzin porannych dzielnicowi z Bielan czuwali nad bezpieczeństwem najmłodszych w rejonie szkół i przedszkoli. Dzięki współpracy z pracownikami delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Bielany, dzieci otrzymały od policjantów kamizelki lub zawieszki odblaskowe. Noszenie  elementów odblaskowych jest teraz obowiązkowe dla każdego pieszego poruszającego się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym.

ks

 • Policjanci przy przejściu dla pieszych, pilnują aby dzieci bezpiecznie przeszły przez ulicę.
  Bezpieczna droga do szkoły
 • Policjanci przy przejściu dla pieszych pilnują, żeby dzieci bezpiecznie dotarły do szkoły.
  Bezpieczna droga do szkoły
 • Policjantka zakłada małemu rowerzyście kamizelkę odblaskową
  Bezpieczna droga do szkoły
 • Policjantka zakłada dziewczynce kamizelkę odblaskową
  Bezpieczna droga do szkoły