„Bezpieczna droga do szkoły” z żoliborską Policją - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do szkoły” z żoliborską Policją

Data publikacji 06.09.2019

Dzielnicowi z Żoliborza przez cały czas nadzorują rejony w pobliżu szkół i dbają o bezpieczeństwo dzieci. Pierwsze dni września mogą być dla uczniów szczególnie niebezpieczne, stąd specjalne policyjne patrole i wzmożone kontrole w rejonach przyszkolnych jak również akcje edukacyjne.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym, w ostatnich dniach na terenie Bielan i Żoliborza, realizowane są działania o charakterze profilaktyczno-prewencyjnym w szkołach podstawowych i innych placówkach oświatowych.

Funkcjonariusze sprawdzają, czy okolice szkół są prawidłowo oznakowane, obejmują wzmożoną opieką zwłaszcza te rejony przyszkolne, które są usytuowane przy głównych ciągach komunikacyjnych i istnieje duże ryzyko wystąpienia wypadku. Policjanci przypominają pieszym i rowerzystom jak bezpiecznie poruszać się po drogach, sprawdzają też, czy rodzice przestrzegają zasad prawidłowego przewożenia dzieci.

Dziś byliśmy przed Szkołą Podstawową przy ulicy Or-ota i czuwaliśmy nad tym, żeby wszyscy uczniowie dotarli bezpiecznie do szkoły. Dzieci otrzymały od nas odblaskowe zawieszki oraz kamizelki, przygotowane przez pracownika delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Żoliborz.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców, opiekunów i nauczycieli.

ks

  • Policjantka zakłada kamizelkę odblaskową dziewczynce.
    Bezpieczna droga do szkoły
  • Policjantka zatrzymuje pojazdy przy przejściu dla pieszych.
    Bezpieczna droga do szkoły