Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wybił szybę w sklepie i znieważył policjantów, bo się zdenerwował

Data publikacji 06.09.2019

Śledczy z Żoliborza przedstawili zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz uszkodzenia mienia 37-latkowi, który swoją złość postanowił wyładować wybijając szybę w jednym ze sklepów na terenie dzielnicy. Mężczyzna słowami wulgarnymi obraził interweniujących policjantów. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Późnym popołudniem policjanci ze stołecznych oddziałów prewencji patrolowali rejon Żoliborza. Na ulicy Słowackiego dostrzegli mężczyznę, szarpiącego za klamkę drzwi do placówki handlowej. W  momencie kiedy niedoszły klient zorientował się, że sklep jest już nieczynny, zareagował bardzo nerwowo wybijając jedną z szyb. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję wobec agresora. Podczas zatrzymania, mężczyzna zaczął ubliżać oraz znieważać ich wulgarnymi słowami. 37-latek został przewieziony do żoliborskiego komisariatu.

Sprawą zajęli się śledczy, którzy po zebraniu dowodów przedstawili mężczyźnie zarzuty znieważenia policjantów na służbie oraz uszkodzenia mienia o wartości 1,2 tys. złotych. 37-latek przyznał się, a policjantom powiedział, że był bardzo zdenerwowany, ponieważ nie mógł zrobić zakupów. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ks