Przywłaszczył telefon i kartę płatniczą klientki - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczył telefon i kartę płatniczą klientki

Data publikacji 10.09.2019

Bielańscy kryminalni zatrzymali 24-letniego kierowcę przewozu osób, podejrzanego o przywłaszczenie telefonu oraz karty płatniczej. Mężczyzna zabrał rzeczy pozostawione w aucie przez klientkę, a następnie za pomocą jej karty, czterokrotnie zapłacił za zakupy. Teraz grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Do bielańskich policjantów zgłosiła się młoda kobieta, która korzystała z usługi przewozu osób. Pokrzywdzona przez nieuwagę w samochodzie kierowcy pozostawiła telefon komórkowy i kartę płatniczą. Następnego dnia skontaktowała się z kierowcą i poprosiła o zwrot swoich rzeczy, ale usłyszała, że w aucie niczego nie pozostawiono. Przed tym jak klienta zablokowała swoją kartę w banku, ktoś zdążył już czterokrotnie zapłacić za zakupy.

Kryminalni, przystąpili do pracy. Po wnikliwej analizie zebranych materiałów nie mieli już wątpliwości, że to nieuczciwy kierowca zabrał telefon i posłużył się kartą klientki. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy przy Żeromskiego.

Podejrzany usłyszał już zarzuty, przywłaszczenia mienia oraz włamania do konta bankowego poprzez użycie cudzej karty płatniczej. 24-latkowi grozi za to od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

ks