Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zatrzymał podejrzanego o znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 03.10.2019

Dzielnicowy z Żoliborza błyskawicznie zareagował na zgłoszenie o przemocy w rodzinie i zatrzymał mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad partnerką i małoletnim synem. Na wniosek śledczych zatrzymany 29-latek otrzymał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia mieszkania. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy otrzymał zgłoszenie o tym,  że w jednej z rodzin zamieszkałych w rejonie służbowym, doszło do awantury. Funkcjonariusz natychmiast podjął interwencję i z drugim mundurowym udał się do mieszkania, gdzie mężczyzna ma stosować przemoc psychiczną i fizyczną wobec partnerki oraz małoletniego syna. Pokrzywdzona opowiedziała dzielnicowemu, że partner pod wpływem alkoholu bił, szarpał i popychał ją oraz starszego syna. Kobieta również bardzo często wysłuchiwała obelg oraz gróźb pozbawienia życia.

W mieszkaniu znajdował się 29-letni partner kobiety, który nie zważając na obecność policjantów wyzywał kobietę. Dzielnicowy w obawie o życie i zdrowie pokrzywdzonych, podjął decyzję o zatrzymaniu agresywnego mężczyzny. W komendzie zbadano trzeźwość 29-latka. Okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie, trafił do policyjnej celi.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się fizycznego i psychicznego nad członkami rodziny, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania oraz nakazu opuszczenia mieszkania.

asp. Kamila Szulc