Groził ekspedientce i uszkodził jej samochód - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził ekspedientce i uszkodził jej samochód

Data publikacji 04.10.2019

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 60-latkowi, zatrzymanemu przez dzielnicowych z Bielan. Mężczyzna miał grozić pozbawieniem życia i uszkodzić samochód pracownicy sklepu spożywczego, bo odmówiła mu sprzedaży alkoholu. Zatrzymany usłyszał już zarzuty.

Po 20.00 mundurowi z Bielan pojechali do sklepu spożywczego na terenie dzielnicy. Według zgłoszenia jeden z klientów miał grozić ekspedientce pozbawieniem życia, a następnie urwać lusterko w jej aucie. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że do sklepu przyszedł nietrzeźwy mężczyzna, który zaczepiał klientów oraz domagał się sprzedaży alkoholu. Kiedy spotkał się z odmową, zaczął grozić pracownicy pozbawieniem życia, a po wyjściu z placówki handlowej, wyrwał lusterko w użytkowanym przez nią aucie oraz uderzał nim w karoserię. Sprawca z samochodowym lusterkiem w ręku uciekł przed przyjazdem Policji.

Mundurowi ustalili rysopis sprawcy, a już następnego dnia zatrzymali go dzielnicowi. Podejrzanym okazał się 60-letni mieszkaniec Bielan. Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Śledczy zajmujący się sprawą, po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia o wartości 2 tys. zł. 60-latkowi grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc/to