Dorosły z 15-latkiem odpowiedzą za kradzieże - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dorosły z 15-latkiem odpowiedzą za kradzieże

Data publikacji 07.10.2019

Mundurowi z Bielan zatrzymali 19-latka i 15-latka, podejrzanych o kradzieże perfum o wartości ponad 1700 zł, w jednej z drogerii na trenie dzielnicy. Dorosłemu za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

Policjanci z Bielan zostali wezwani do jednego ze sklepów z kosmetykami na terenie dzielnicy. Na miejscu okazało się, że pracownicy ochrony zauważyli dwóch nastolatków, którzy zabrali z półek perfumy, a następnie nie płacąc za towar próbowali wyjść na zewnątrz. Obaj byli znani ochroniarzom, ponieważ w ciągu ostatniego tygodnia kilkukrotnie pojawiali się w sklepie.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali ujętych podejrzanych. Okazało się, że straszy z nich jest już pełnoletni, a młodszy ma 15-lat. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawili zarzut kradzieży kosmetyków wspólnie i w porozumieniu dorosłemu mężczyźnie. Młodszym wspólnikiem zajęli się funkcjonariusze wydziału do spraw profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii. 19-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa nieletniego trafi natomiast do sądu rodzinnego.

asp. Kamila Szulc