Spotkania z bielańskimi licealistami - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z bielańskimi licealistami

Data publikacji 09.10.2019

Za nami kolejne spotkania z młodzieżą w nowym roku szkolnym. Tym razem rozmawialiśmy z uczniami LX Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Tołstoja. Podczas pogadanek profilaktycznych omówiliśmy między innymi zagrożenia związane z zażywaniem dopalaczy, a w związku z przypadającym w październiku Europejskim Dniem Walki z Handlem Ludźmi, ostrzegaliśmy młodzież przed tym zjawiskiem. Wizyta w liceum była również świetną okazją do zachęcenia młodych ludzi do wstępowania w szeregi Policji.

W ostatnich dwóch dniach policjanci z Bielan zajmujący się profilaktyką gościli w LX Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Tołstoja. Funkcjonariusze przeprowadzili kilka prelekcji podczas, których ostrzegali młodzież przed negatywnymi skutkami zażywania środków odurzających, w tym dopalaczy oraz edukowali o prawnych konsekwencjach popełnienia przez nieletnich czynów karalnych. Jednym z poruszonych tematów był handel ludźmi. Młodzi ludzie dowiedzieli się między innymi, jak bezpiecznie podjąć wakacyjną pracę za granicami kraju.  

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o tym, jakie są skutki prawne popełnienia przez nieletniego czynu karalnego oraz czym jest demoralizacja. Temat odpowiedzialności prawnej wzbudził najwięcej emocji i zainteresowania, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do policjantów.

Spotkania z licealistami były również świetną okazją do zachęcenia ich do wstępowania w szeregi Policji. Zainteresowani mogli dowiedzieć się m.in., jakie wymagania należy spełnić, żeby zostać funkcjonariuszem oraz jak przebiega proces rekrutacji.

Podobne spotkania odbywać się będą przez cały rok szkolny. Bielańscy policjanci odwiedzą młodzież  w innych bielańskich i żoliborskich szkołach.

asp. Kamila Szulc