Zatrzymany za kradzieże rowerów - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzieże rowerów

Data publikacji 09.10.2019

Kryminalni z bielańskiej komendy zatrzymali 38-latka podejrzanego o kradzieże rowerów. Mężczyzna z klatek schodowych zabrał jednoślady o łącznej wartości prawie 7 tys. złotych. Zatrzymanemu, karanemu w przeszłości za podobne przestępstwa, grozi kara do 7 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec sierpnia do komendy na Bielanach wpłynęły zgłoszenia o kradzieżach czterech rowerów. Jednoślady, o łącznej wartości prawie 7 tys. złotych, zginęły z klatek schodowych na terenie osiedla Marymont.

Sprawami zajęli się kryminalni z Bielan. Funkcjonariusze w wyniku dobrego rozpoznania środowiska przestępczego ustalili osobę, która może mieć z tym związek. Efektem ich pracy było zatrzymanie 38-latka. Mężczyzna, wykorzystując nieuwagę lokatorów, wchodził na klatki schodowe, skąd zabierał jednoślady.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego po zgromadzeniu materiału dowodowego, przedstawili zatrzymanemu zarzuty kradzieży. Mężczyzna powiedział policjantom, że swoje łupy wykorzystywał wyłącznie w celach rekreacyjnych, a po przejażdżkach porzucał je na ulicach. Okazało się, że 38-latek był w przeszłości karany za podobne przestępstwa, dlatego grozi mu kara do 7 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc/ea

 

  • Policjantka prowadzi zatrzymanego mężczyznę do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych
    Policjantka prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego mężczyznę.
    Policjant przesłuchuje zatrzymanego mężczyznę