Szarpał, popychał i ubliżał, został zatrzymany - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szarpał, popychał i ubliżał, został zatrzymany

Data publikacji 05.11.2019

Mundurowi z Bielan zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwo na tle narodowościowym. Pijany 47-latek złapał za szyję pokrzywdzonego obywatela Hiszpanii, a następnie zaczął go szarpać, popychać oraz wyzywać. Prokurator już przedstawił zatrzymanemu zarzut stosowania przemocy wobec osoby z powodu przynależności narodowej oraz zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Zdarzenie miało miejsce w minionym tygodniu na jednym z bielańskich osiedli. Policjanci którzy pełnili służbę patrolową około godziny 23.00 otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie zaatakowanym na klatce schodowej. Funkcjonariusze na miejscu ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że jeden z mieszkańców bloku, na schodach zaatakował nowego lokatora. Napastnik złapał pokrzywdzonego obywatela Hiszpanii za szyję, szarpał, popychał i wyzywał.  

Mundurowi ustalili dokładny adres agresywnego mężczyzny, a następnie zapukali do jego drzwi. Napastnikiem okazał 47-latek, od którego policjanci poczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany oraz trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

47-latek po wytrzeźwieniu, został przewieziony do żoliborskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut stosowania przemocy wobec osoby z powodu przynależności narodowej. Prokurator wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc