Za rodzinne zakupy płacili cudzą kartą - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za rodzinne zakupy płacili cudzą kartą

Data publikacji 15.11.2019

Matka zabrała do kieszeni cudzy portfel, a ojciec z córką zrobili użytek ze znajdującej się w nim karty bankomatowej i pojechali na zakupy. Na trop rodziny wpadli kryminalni z Bielan, do których zgłosiła się właścicielka portfela, z której konta zniknęło ponad 1500 złotych. Teraz 53-latka odpowie za przywłaszczenie mienia, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, jej mąż i 26-letnia córka za kradzież z włamaniem, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z Bielan zgłosiła się kobieta, która utraciła portfel z dokumentami oraz kartą płatniczą. Nieznany sprawca posłużył się kartą pokrzywdzonej, dokonując 28 płatności zbliżeniowych za zakupy o wartości ponad 1500 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z Bielan. Policjanci sprawdzili wszystkie okoliczności zdarzenia i miejsca, w których dokonywano zakupów. Funkcjonariusze, analizując zdobyte informacje bardzo szybko ustalili dane personalne podejrzanych. Okazało się, że portfel z dokumentami i kartą płatniczą  odnalazła 53-latka. Kobieta zamiast zwrócić cudze mienie, zaniosła portfel do domu i przekazała mężowi. 53-latek skontaktował się z 26-letnią córką, a następnie razem wybrali się na rodzinne zakupy. Za artykuły spożywcze i kosmetyki płacili zbliżeniowo przywłaszczoną kartą.

Kryminalni zatrzymali już podejrzane małżeństwo. Śledczy przedstawili kobiecie zarzut przywłaszczenia mienia za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał zarzuty za kradzież z włamaniem. Za to samo przestępstwo odpowie również 26-letnia córka.

Dokonanie płatności kartą płatniczą wbrew woli właściciela to kradzież z włamaniem, za którą grozi kara do 10 lat  pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc/mb