Znaczna ilość kokainy w okapie kuchennym - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znaczna ilość kokainy w okapie kuchennym

Data publikacji 12.12.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. 40-latek ukrył kokainę w okapie kuchennym, a marihuanę w bieliźnie. Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości substancji odurzających za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej otrzymali informację o mężczyźnie, który może posiadać zabronione substancje. Na jednym z osiedli zauważyli jadącego samochodem 40-latka będącego w ich zainteresowaniu. W trakcie zatrzymania, przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli kilka zawiniątek z zawartością suszu roślinnego. Tester potwierdził, że jest to marihuana.

W mieszkaniu należącym do 40-latka funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki. Torebka foliowa, wewnątrz której znajdowała się kokaina o wadze ponad 30 gramów, była ukryta w okapie kuchennym.

Po zebraniu materiału dowodowego zatrzymany został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji odurzających za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

asp. Kamila Szulc/ea