Przedszkolaki z wizytą w bielańskiej komendzie - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki z wizytą w bielańskiej komendzie

Data publikacji 03.02.2020

Kilka dni temu bielańską komendę odwiedziły dzieci z Przedszkola „Wesołe Nutki” przy ul. Pruszyńskiego. Podczas niecodziennej wizyty przedszkolaki dowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Maluchy miały możliwość aktywnie uczestniczyć w zajęciach oraz poznały tajniki codziennej służby policjantów. Spotkanie z mundurowymi sprawiło dużo radości i uśmiechów.

Policjanci przygotowali dla młodych gości mnóstwo atrakcji. W trakcie wizyty przedszkolaki mogły zwiedzić komendę i zobaczyć m.in. pomieszczenie z lustrem weneckim. Dużą ciekawość dzieci wzbudził pokój dla osób zatrzymanych. Maluchy z zainteresowaniem oglądały także radiowóz oznakowany. Dowiedziały się, czym zajmuje się na co dzień technik kryminalistyki. Funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką społeczną przypomniała im o zasadach bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i do czego służy numer alarmowy 112.

Przedszkolaki na pamiątkę wizyty w komendzie otrzymały własne odciski dłoni oraz zawieszki odblaskowe przygotowane przez przedstawicieli Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Bielany.

asp. Kamila Szulc/mb

 

  • Na zdjęciu dzieci z przedszkola wsiadają do otwartego radiowozu policyjnego.
  • Na zdjęciu dzieci z przedszkola wsiadają do otwartego radiowozu policyjnego, obok dzieci stoi policjantka.
  • Na zdjęciu świetlica komendy, w której policjantka pokazuje siedzącym przedszkolakom wyposażenie policyjne, latarkę z nakładką do zatrzymywania pojazdów w nocy.
  • Na zdjęciu widać kartki papieru na których dzieci odcisnęły swoje dłonie, policjantka opyla proszkiem magnetycznym te odciski.
  • Na zdjęciu nauczycielka samodzielnie wykonuje odcisk dłoni.
  • Na zdjęciu policjantka z dziewczynką która ma na głowie policyjna czapkę i trzyma w dłoni tarczę sygnalizacyjną.